• slider
  Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center
  12-14 NİSAN 2018
 • slider
  Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center
  27- 29 NİSAN 2017
 • slider
  Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center
  27- 29 NİSAN 2017

Gün

Saat

Dakika

san

Sİz de yerİnİzİ alın

2015-2017 Geçmişten Geleceğe

Yeni teknolojiler, kültürel kaynaklara dünya çapında ilgi ve ulaşımın artmasına, iletişim yolları ve tekniklerinin zenginleşmesine olanak sağlamaktadır. HERITAGE İSTANBUL Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansları ülkemizin tarih ve sanat varlığının korunması, saklanması ve gelecek yıllara aktarılmasına yönelik çalışan kurum ve kuruluşlar ile sektörle ilgili tedarikçilerin bir araya getirilmesini sağlamak üzere 27- 29 NİSAN 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center Harbiye’de organize edilecektir.

Bu misyonla yola çıkan etkinlik; ülke genelinde gündem yaratmak adına, her yıl yinelenecek bir sektörel marka oluşturup, kültürel miras yoğunluğu konusunda dünya sıralamasında önde gelen ülkemizin, bu konunun endüstrisine de yön veren bir çekim noktası haline gelmesi düşünülerek hazırlanmıştır.

Heritage İstanbul 2015
About Image

RESTORASYON ARKEOLOJİ VE MÜZECİLİK

Katılımcılarımızdan yorumlar

<

“Skenografi sadece sahne yada set tasarımı olarak açıklanamaz, çünkü mekanları konuşturan bir çok farklı disiplini içerisinde barındırır. Skenografi sanat eserlerinin bir sentezidir ve bütünsel bir yaklaşımla arzuyu takip eder. Onun meselesi, mekansal tasarım ve içerdiği bilgiler arasında bir link kurmaktır. Skenografi sayesinde müzeler, fuarlar, sergiler ve enstalasyonlarda mekan başrol oynar.”

UWE BRUCKNER – Mİmar / Heritage İstanbul 2015 Konuşmacısı

“Ziyaretçilerin müzelerdeki çok farklı öğrenme tarzlarına uyum sağlamamız gerekiyor”

MARIA PIACENTE - LORD Vakfı Başkan Yardımcısı / Heritage İstanbul 2015 Konuşmacısı

“Türkiye, müze gelişimi anlamında dünyadaki en ilginç ülkelerden biri. Muhteşem bir mirasa sahip harika bir ülke ve tarihini yorumlama sürecinde de olağanüstü. Türkiye, müzeografinin geleceğinde söz sahibi olacak bir ülke olma yolunda.”

BORIS MICKA – Mİmar / Heritage İstanbul 2015 Konuşmacısı
header-icon

İLETİŞİM